close
تبلیغات در اینترنت
چرا نمیتوانیم عشق اول مان را فراموش کنیم؟
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
چرا نمیتوانیم عشق اول مان را فراموش کنیم؟
نوشته شده در شنبه 24 شهريور 1397
بازدید : 39
نویسنده : paria

عشق اول من؟……یادش که می افتم همیشه چشمام پر از اشک میشه…!

هیچ روزی نیست که به او فکر نکنم و نگران نباشم که آیا حالش خوب است و یا مشکلی نداشته باشد.

فکر می کنید اولین عشقم را هنوز به یاد دارم؟ معلومه که دارم، انگار همین دیروز بود—اما ۲۳ سال از آن روز می گذره..!

آیا شما اولین عشقتان را به یاد می آورید؟ البته سوال احمقانه ای است! مطمئناً همه ما هنوز با شور و هیجان و

 البته کمی هم با ناراحتی، به یادمان مانده است. چه او هنوز در کنارتان باشد و چه فقط خاطره ای باشد

 که یادآوری آن ناراحتتان می کند، اما اولین عشق ها همیشه مثل گنجینه ای گرانبها در دل افراد باقی می ماند.

بقیه درادامه مطلب

 شما هیچ کاری نمیتوانید با خاطرات عشق اول تان انجام دهید تا فراموش اش کنید ! خودتان را اذیت نکنید… نمیتوانید فراموش کنید اما میتوانید این احساس را درک کنید و در کنار کلکسیونی از دیگر  احساسات خوب نگه اش دارید. در زندگی با بسیاری از اولین­ ها روبرو می شویم، مانند داشتن اولین ماشین، اولین روز مدرسه، اولین سفر، اولین باری که پیاده و تنها به خانه برگشتیم و… تجربه اولین­ ها جزو لحظات به یاد ماندنی در زندگی هستند و با توجه به موقعیتی که داریم ممکن است یک احساس وجد یا حس نابودکننده برایمان به ارمغان آورند.
 چرا عشق اول فراموش نمی شود

به هر حال، چیزی که اکثر افراد هرگز فراموش نمی­کنند تجربه عشق اول است. عشق همیشه خاص است، اما تجربه اولین عشق یک حس کاملا منحصر به فرد است چرا که احساسی را برای شما خلق می­کند، شاید خیلی خوب یا خیلی بد، که قبل از این هرگز تجربه نکرده­ اید.

احساسی عمیق و سرشار از ماجراجویی در دنیایی کاملا جدید و نو ! انگار یکدفعه دنیای اطراف تان قشنگ تر میشود، مردم مهربان تر میشوند، سختی های زندگی ناپدید میشوند و تنها یک نفر در کل زندگی تان برایتان معنا و مفهوم پیدا میکند.

طبق تحقیقات روانشناسان مردم دنیا دو دسته اند : آنهایی که احساس تجربه عشق اول را دارند و نمیتوانند فراموش کنند و آنهایی که درباره فراموشی این تجربه دروغ میگویند
 چرا عشق اول فراموش نمی شود

البته اگر منصف باشیم… حس تردید در هیجان ماجراجویی هم در کنار این احساس عمیق وجود دارد؛
حتی اگر تجربه این عشق چندان بادوام نباشد و حتی مدت کوتاهی داشته باشد به جزیی از وجود شما برای بقیه زندگی­تان تبدیل خواهد شد.
هنگامی که ما در مورد اولین عشق فکر می­کنیم، با آمیخته­ ای از احساسات مختلف روبرو هستیم که توضیح دادنش کار دشواری می­ باشد.
حتی اگر خاطره اولین عشق ما مربوط به ۵، ۱۰،۱۵ یا حتی۵۰ سال پیش باشد با این وجود هنوز هم بسیاری از ما آن را فراموش نکرده و در حال حاضر هم به آن فکر می­کنیم… مثل اینکه همین دیروز بود !

در اینجا ۱۰ دلیل برای این­که چرا ما هرگز عشق اول خود را فراموش نمی­کنیم، ذکر شده است و در کنار هر دلیل به شما نشان خواهیم داد چطور از این تجربه و احساس زیبا در موفقیت های زندگی تان استفاده کنید. سعی نکنید عشق اول تان را فراموش کنید. شما به این حس احتیاج دارد

دلیل اول | عشق اول بسیار قوی و قدرتمند است

اولین باری که گرفتار عشق می­شوید حس می­کنید که دنیا در حال ویران شدن است همه چیز غیرقابل پیش بینی و ناگهانی رخ می­دهد و متوجه می­شوید به کسی اهمیت می­دهید که مشخص نیست متوجه احساس شما شده یا خیر.

حتی اگر از علاقه طرف مقابل هم آگاه باشید اولین باری که این حس را تجربه می­کنید یک حس رمانتیک و پرهیجان سرشار از تردید و ترس خواهید داشت.
  
این حس بسیار غریب و شبیه حس­ هایی که پیش از این داشته­ اید نیست و باعث می­شود هر فردی که این تجربه را دارد، خاطره آن را برای همیشه در ذهن خود ثبت کند.

مشابه این احساس زمانی رخ میدهد که شما ماجراجویی جدیدی  آغاز میکنید و پای تان را بیرونِ دایره حاشیه امن زندگی تان میگذارید… حس خوبی است ! قبلا خواندید «رفیق، عدم قطعیت دوست توئه ازش نترس!»

دلیل دوم | نخستین دلشکستگی عاطفی بسیار سخت و دردناک است

تنها چیزی که خاطره اولین عشق را پررنگ­ تر می­کند تجربه اولین دل شکستگی عاطفی است. اغلب، این احساسات با خاطرات همان شخص آمیخته خواهد شد.

برای کسانی که اولین عشق زندگی خود را از دست می­دهند و این عشق دوامی برای بقیه زندگی­شان ندارد، پایان این رابطه به احتمال زیاد بسیار دردناک خواهد بود، صرف نظر از این که این فرد اول چه کسی بوده و وابستگی عاطفی در چه حد بوده است.

از دست دادن اولین عشق و حس جدایی از فردی که اولین احساس خارق­ العاده عاطفی را برای شما خلق کرده تجربه بسیار دردناکی است. تلاش برای فراموش کردن این غم و درد حاصل از آن به احتمال زیاد، برای تمام عمر در ذهن شما باقی خواهد ماند.

اما میتوانید آنرا بپذیرید و طرزفکرتان را نسبت به آن تغییر دهید «خدایا ممنونم که به من اجازه دادی تجربه ای خالص از عشق را در زندگی داشته باشم…»
  
چرا عشق اول فراموش نمی شود 
 
دلیل سوم | عشق اول معصوم است

برای اکثر مردم، عشق اول پاک و معصومانه است. این حس معمولا به دور از یک برنامه از پیش تعیین شده و بی­آلایش و پاک است. حسی که خود به خود و بدون انگیزه بوجود می­آید. لازم نیست برای به دست آوردن آن تلاشی کنید و خودش اتفاق می­افتد. حتی فقدان انگیزه یا قصد ویژه آن را بیشتر خاص می­کند.

پس از تجربه اولین عشق، ما رفتارهای آگاهانه­ تری در رابطه­ های بعدی خواهیم داشت. حتی ممکن است تلاش زیادی انجام دهیم تا شکل روابط را چیزی شیبه تجربه اول خود باسازی کنیم. که این خود باعث می­شود رفتار متفاوتی داشته باشیم تا خاطرات پیشین را بتوانیم تکرار کنیم.

دلیل چهارم | عشق اول با خود، دیگر اولین ها را هم به دنبال دارد

اولین عشق به احتمال زیاد تنها در مورد اولین فردی نیست که قلب شما را تسخیر می­کند، ممکن است تجربیات جدیدی را در کنار این عشق تجربه کنید و با چالش­ های تازه­ای مواجه شوید.

مواردی که می­تواند در رشد شخصیت شما تاثیرگذار باشد. احتمالا شاهد تغییرات جدید درون خود خواهید بود و می­توانید تاثیرات مثبت روی طرف مقابل تان داشته باشید.

در برخی موارد، ممکن است واکنش های احساسی و شیمیایی متفاوتی را درون خود احساس کنید و شاهد تغییرات خاص در ساختار بیولوژیکی بدن خود شوید. خاطره این واکنش­ ها در ذهن ما حک شده و تمام طول عمر با ما هستند حتی در مواردی که همه چیز غیرقابل پیش بینی و حتی ناراحت کننده بوده است.

تمام این خاطرات با احساسات عاطفی در هم آمیخته و در ذهن ما برای همیشه باقی می­مانند.

دلیل پنجم | عشق اول اولین تجربه «ما»شدن است

ممکن است برای اولین بار تجربه تصمیم گیری به عنوان یک زوج را به جای اتخاذ تصمیمات فردی و شخصی تجربه کنید. ممکن است حتی افکار، نظرات، و یا احساس شخصی دیگر را برای اولین بار در اولویت تصمیم خود قرار دهید و علاقه و سلائق خود را بخاطر فردی دیگر نادیده بگیرید.

این احساس وقتی که اولین گروه و تیم تان را تشکیل میدهید تا کاری انجام دهید (مخصوصا اگر در آن کار موفق هم شوید) به چشم میخورد. معمولا اولین «ما» شدن و موفقیت از طریق این «ما» به شما حسی سرشار از هیجان تجربه ای جدید میدهد که نمیتوانید هیچوقت فراموش کنید.

دلیل ششم | ممکن است عشق اول به انتخاب شما به پایان نرسد

این اصلا غیر معمول نیست که در اولین تجربه عشق دو طرف نه به انتخاب خود بلکه به دلیل شرایط از هم جدا شوند. به عنوان مثال، دو دانش آموز که برای حضور در دانشگاه های مختلف خود را آماده می­کنند ممکن است به علت قرار داشتن در یک مسافت طولانی از هم جدا شوند.
همین اتفاق ممکن است به دلیل یک فرصت شغلی رخ دهد و دو طرف به علت عزیمت یکی از افراد به منطقه­ ای دیگر از هم جدا شوند. اولین عشق معمولا بسیار جوان است و در دوران جوانی ما اتفاق می­افتد.
 
ما همیشه کنترل کاملی بر اتفاقات زندگی نداریم و قبل از رسیدن به سن بزرگسالی این خانواده است که برای ما تصمیم می­گیرد. ممکن است براساس تصمیمات اتخاذ شده توسط پدر و مادر محل زندگی­ مان تغییر کند. فرصت های آموزشی و گزینه های شغلی هم از دیگر عوملی هستند که موقعیت ما را تحت تاثیر قرار می­دهد. به هر حال نمی­توان آینده یک فرد را تنها به دلیل در کنار هم ماندن قربانی کرد.

پس اگر اولین عشق تان را به خاطر ساختن آینده تان فراموش کردید… اشکالی ندارد شما تصمیم درست را گرفته اید. هر تصمیمی به غیر از این را اگر میگرفتید ممکن بود در آینده پشیمان می شدید.

چرا عشق اول فراموش نمی شود
 

دلیل هفتم | اولین عشق تداعی­گر دوران جوانی ما هست

با گذشت زمان، خاطره اولین عشق تنها معطوف به یک فرد نمی­شود و معطوف به برهه زندگی شما در جوانی و نقطه­ ای است که در آن زندگی می­کردید. ممکن است این خاطره برای شما یادآور دوران جوانیتان باشد. زمانی که زندگی شیرین­ تر بود و حقیقت را تنها از زاویه دید بزرگسالان دنبال می­کردید. شور و شوق اولین عشق و خاطره آن می تواند تداعی­ گر روزگار خوش گذشته برای شما باشد.

پس شما با فکر کردن به عشق اول تان، نه فقط به یک شخص بلکه به برهه ای از زندگی تان هم فکر میکنید، فصل، سال، دل مشغولی ها و مشغله های فکری آن زمان برای تان تا ابد باقی خواهد ماند. دلیل هشتم | اولین عشق شما را به یاد ماجراجویی و امکان انجام کارهای جدید می­اندازد.

تجربه اولین عشق در دوران جوانی یادآور زمانی است که جسورانه هر کاری را می­ توانستید انجام دهید زمانی که محدودیتی نداشتید و زندگی برایتان یک تجربه جدید پر از هیجان بود. اولین عشق تداعی­ گر بسیاری از خاطرات مختلف برای شما است که در یک برهه مهم از زندگی خود داشته­ اید.

وقتی به اولین عشق خود فکر میکنید، به صورت ناخودآگاه به اولین اقدام های جسورانه تان فکر میکنید. بهتر است این خاطرات را همیشه قبل از تصمیم گرفتن برای انجام کاری که در توانایی تان برای انجامش شک دارید به خاطر بیاورید.

دلیل نهم | اولین عشق شما را تغییر می­دهد

معجزه­ ی عشق، اثرات مثبتی است که در یکدیگر ایجاد می­کنید. عشق اول منجر به رشد و ارتقا شخصیت شما می­شود چرا که باعث می­شود تجربه جدیدی را داشته باشید و با مواردی که باعث ترس شما می­شود روبرو شوید.

در نتیجه، این رابطه کمک می کند تا خود را بهتر شناخته و در ادامه زندگی بهتر تصمیم بگیرید. ممکن است این تجربه برای اولین بار شما را وادار کند تا اجازه دهید فردی دیگر تاثیر قابل توجه ی بر نوع افکار و شخصیت شما داشته باشد.

دلیل دهم | عشق اول اتفاقی است که تنها یک بار رخ می­دهد

بزرگترین دلیلی که خاطره عشق اول همیشه با شما خواهد بود (بدون توجه به هر اتفاقی که افتاده) این است که همیشه عشق اول شما اول باقی می­ماند.
یک اتفاق مهم، که تنها یک بار در زندگی شما رقم می­خورد و تجربه آن برای اولین بار علت متفاوت بودن و خاص بودن آن است. مهم نیست که بعد از آن چه کسی را دوست داشته باشید یا چقدر تغییر کنید، عشق اول همیشه اول است و خاطره آن در تمام طول عمرتان فراموش ناشدنی خواهد بود.
پس با این احساس کنار بیایید و به عنوان یک حس خوب از یک تجربه خوب از آن یاد کنید.

:: موضوعات مرتبط: خبر , سرگرمی , علمی ,
:: برچسب‌ها: چرا بعضی ها «عشق اول» خود را به راحتی فراموش نمی کنند؟ , عشق اول , جدایی , فراموشی , کات کردن , غرور , فاصله , خیانت , دروغ , غم , عشق , عاشقانه , یاد , خاطره , ثانیه ها ,مطالب مرتبط با این پست
.می توانید دیدگاه خود را بنویسید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی